Są piękną ozdobą każdego salonu, czy tarasu. Należy o nie starannie dbać, aby jak najdłużej zachowały swój urok.
Meble wykonane z naturalnych surowców takich jak: pleciona wiklina, trawa, czy też ratan są niebanalnym elementem wystroju. Należy je odpowiednio czyścić z kurzy oraz dbać, aby nie uległy zniszczeniu pod wpływem działania słońca, czy deszczu. Nie trzeba wydawać ogromnych sum pieniędzy na specyfiki do pielęgnacji tego typu mebli. Środki czystości tak naprawdę znajdują się w zasięgu naszej ręki.

Sukces, to prostota-wiklina
A dokładniej woda z sokiem z cytryny, do tego dodajmy suchą szczotkę ryżową i mamy komplet. Takim zestawem możemy regularnie czyścić meble wykonane z wikliny. Można je również przecierać mokrą ściereczką namoczoną w wodzie z dodatkiem wody utlenionej.

Rattan, bambus, trawa morska
Do czyszczenia mebli wykonanych z tych surowców pomocne będą szczotka i woda z mydłem. Mebel należy szczotkować nylonową szczotką, następnie przetrzeć go szmatką namoczoną w wodzie z mydłem. Mebli nie należy zbyt mocno moczyć, gdyż mogą się odkształcić.

Profesjonalny połysk
Aby nadać meblom blasku można nanieś na nie za pomocą suchej szmatki odrobinę wosku do mebli. Można posłużyć się profesjonalnymi preparatami w spray dostępnymi w drogeriach oparte na ochronnej formule. Nie tylko nadadzą połyska, ale również wytworzą barierę ochronną przed niekorzystnymi czynnikami, jak również spowolnią odkładanie się kurzu.