Hokery

Hokery – dawniej kojarzyły się głównie z barami oraz pubami, jednak od pewnego czasu dosłownie oraz w przenośni zaczęły wkraczać na salony. Coraz częściej można je znaleźć nie tylko w domach oraz mieszkaniach, ale także w kawiarniach czy restauracjach. Często spotykane są w niewielkich lokalach, gdzie przy bocznej ladzie, klienci mogą zjeść posiłek lub wypić kawę. Są cenione nie tylko za klimat, który nadają danemu wnętrzu, ale także za niewielkie rozmiary, powodujące, że nie zajmują dużo miejsca. Dawniej traktowane jako zwyczajny, nieco wyższy taboret o okrągłym siedzisku, obecnie stały się eleganckim, ekskluzywnym meblem, zapewniającym komfort, stabilność oraz funkcjonalność.

Hokery mają licznych zwolenników, których cieszy fakt, że występują one w tak bogatym asortymencie, obejmującym między innymi modele proste, fotelikowe, narożne czy skośne. Różna grubość oraz wygląd siedziska to jedno. Dodatkowo warto zaznaczyć, że samo oparcie może mieć różny kształt i charakter. Na rynku istnieją także modele, które wcale go nie posiadają. Podobnie jest z wysokością hokerów, którą można stosunkowo łatwo regulować, przystosowując je w ten sposób do indywidualnych potrzeb. Produkuje się je najczęściej z drewna, które jest jednym z najbardziej popularnych materiałów. Ich właściwy dobór do konkretnych oczekiwań umożliwia także szeroki asortyment tkanin obiciowych, dostępnych w różnych kolorach, wzorach i fakturach.

Stabilność oraz funkcjonalność połączone z nowoczesnym designem sprawiają, że hokery są lubiane przez klientów i cieszą się ich rosnącym uznaniem. Trudno jest dziś znaleźć osoby, które by nie doceniały tych ekskluzywnych oraz wygodnych mebli. Zapewniona stabilność, jak i oparcie dla nóg sprawiają, że rzadko można prosić o więcej.

Odpowiednie dobrane tkaniny oraz modele hokerów powodują, że doskonale komponują się one praktycznie z każdym pomieszczeniem, bez względu na to, w jakim stylu jest ono urządzone.