Ściany pikowane

Ściany pikowane można określić jako pojedyncze moduły tapicerowane w kształcie kwadratów, prostokątów lub trójkątów, których rozmiar zależy od woli klienta. Dzięki nim zarówno w domach, mieszkaniach, jak i lokalach, można wprowadzić wyjątkową atmosferę, nadać im elegancji i prestiżu. Mało jest miejsc, w których te rozwiązania by się nie sprawdzały. Sprawiają, że dane pomieszczenie nabiera klasy i charakteru, ponieważ ściana przestaje być zwyczajną płaską przestrzenią, a staje się małym dziełem sztuki.

Pojedynczy panel bądź ich połączenie, mogą być wykonane zarówno w takiej samej kolorystyce, jak i tworzyć ciekawy wzór złożony z różnych form geometrycznych. Dobierając odpowiednie tkaniny i ich kolor, można stworzyć wyjątkowy efekt, który zachwyci domowników i gości. Co więcej, w pikowaną ścianę można wkomponować zarówno lustro, jak i obraz. Pierwsze rozwiązanie powiększy optycznie pomieszczenie, zaś drugie spowoduje, że ściana stanie się wyrafinowaną i ekskluzywną ramą. Możliwości aranżacji są setki, a nawet tysiące, ponieważ pikowania mogą mieć rozmaity kształt, kolor oraz wielkość.

Elementami pikowanymi można pokryć dowolną część ściany bądź całą jej powierzchnię. Podnosi to prestiż i nadaje wyjątkowego charakteru każdemu miejscu bez względu na to, czy mamy do czynienia z kawiarnią, restauracją, poczekalnią czy też z sypialnią. Ściany pikowane to nie tylko bardzo estetyczne rozwiązanie, ale również zapewniające komfort i intymność dzięki temu, że świetnie wygłuszają wnętrze.