Gustowne, estetyczne meble to doskonały dodatek do każdego ogrodu. Zapewnią przyjemny wypoczynek na świeżym powietrzu, ale także staną się gustowną dekoracją. Jedną z ważniejszych decyzji przy zakupie mebli ogrodowych jest wybór materiału, który będzie się nie tylko ładnie prezentować, ale nie ulegnie zniszczeniu pod wpływem czynników atmosferycznych.

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, a do produkcji mebli ogrodowych wykorzystuje się bardzo różne materiały. Sporym zainteresowaniem cieszy się drewno i metal, ale także różnego rodzaju tworzywa sztuczne. Jedną z ciekawszych propozycji, które można znaleźć w sklepach, jest tak zwany technorattan, który wyróżnia się estetycznym wyglądem oraz odpowiednią trwałością. Ten materiał jest stosowany do produkcji elementów wyposażenia wnętrza, w tym mebli oraz dekoracji.

Estetyka i trwałość

Pierwowzorem dla technorattanu był rattan. Jest to naturalne, egzotyczne drewno, które charakteryzuje się dużą elastycznością. Wykorzystuje się je podobnie jak wiklinę do wyplatania bardzo dekoracyjnych mebli. Chociaż tworzone w ten sposób produkty są wyjątkowo estetyczne i doskonale komponują się w otoczeniu roślin, nad dłuższą metę są niestety raczej mało odporne na działanie czynników atmosferycznych.

Technorattan zachowuje ciekawy wygląd swojego pierwowzoru. Jednocześnie jako materiał syntetyczny, jest dużo mniej podatny na uszkodzenia oraz na upływ czasu. Bez problemu radzi sobie z niskimi temperaturami, wysoką wilgotnością, czy działaniem promieni słonecznych. Meble ogrodowe z technorattanu charakteryzują się więc połączeniem atrakcyjnego wyglądu z dużą trwałością.

Zaletą takiego rozwiązania jest także jego bezpieczeństwo. Technorattan nie emituje żadnych niebezpiecznych substancji oraz podlega recyklingowi. Meble z tego materiału nadają się do wykorzystania w miejscach, gdzie przebywają dzieci, a także tam gdzie podaje się jedzenie.

Łatwa i szybka pielęgnacja

Utrzymanie mebli ogrodowych z technorattanu w dobrym stanie nie jest trudne. Takie wyposażenie można zostawić na całą zimę na zewnątrz. Są bardzo odporne na mechaniczne uszkodzenia, a także nie ulegają poplamieniu. Do usunięcia zabrudzeń wystarczy zwykła wilgotna szmatka oraz odpowiedni preparat do powierzchni syntetycznych. Zaletą tego materiału jest fakt, że nie wymaga żadnych specjalnych środków, czy przeprowadzania systematycznej renowacji, jak to ma na przykład miejsce w przypadku popularnych mebli z drewna.

Meble ogrodowe z technorattanu – kiedy warto?

Meble ogrodowe z tego materiału są przede wszystkim dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą zainwestować w bardzo wysoką jakość. Dzięki dużej trwałości meble mogą wytrzymać nawet kilkanaście lat użytkowania. Jednocześnie spełnią wymagania dotyczące estetyki. W zależności od stylu można je dopasować zarówno do nowoczesnego, jak i bardziej tradycyjnego ogrodu. Wybór ciekawych projektów dostępnych w sklepach jest bardzo duży, dlatego każdy powinien bez problemu znaleźć meble, które doskonale skomponują się z otoczeniem jego domu.